motorové člny

Motorové člny

Plavebná sezóna na Baťovom kanáli začína 1.5.2022. Sledujte náš FB.

Motorové člny sú vhodné na 1-dňové (1-8-hodinové) plavby. Ich ovládanie je jednoduché a plavba na nich príjemným spestrením letných dní. Vyskúšajte si plavbu loďou a buďte kapitánom svojho času. Lode sú vybavené strieškami proti slnku. 4-6-miestne člny sa ovládajú pákou na motore, 8-10-miestne člny sa ovládajú kormidlom na lodi.

Motorové člny je potrebné rezervovať vopred. Odporúčame 5-7 dní vopred (na víkendové termíny aj skôr). Rezervácie potvrdzujeme v priebehu 24 hodín (rezervácie je potrebné posielať najneskôr do 12:00 h v predchádzajúcom pracovnom dni, počas víkendov sa rezervácie nevybavujú). Bez rezervácie člnov a lodí vopred negarantujeme možnosť prenájmu na mieste z dôvodu obsadenosti alebo realizácie iných plavieb. Ďakujeme za pochopenie. 

Rezervácie člnov sú platné až po obdržaní potvrdenia termínu a pokynov k plavbe na vami uvedenú mailovú adresu. Prečítajte si prosím pozorne uvedené informácie. 

Štandardné časy prenájmu lodí:
– na 4 hodinové plavby od 10 do 14 h alebo od 14 do 18 h
– na 8 hodinové plavby od 10 do 18 h

Prenájom na 1-3 hodinové plavby je možný len podľa aktuálnej obsadenosti lodí, čas na krátke plavby priraďuje požičovňa. Na víkendové dni piatok – nedeľa je možné prenajať člny len na 4 a viac hodinové plavby. 

Orientačné trasy plavby:

1 h plavby – Skalica – Výklopník so zastávkou a späť 

4 h plavby – Skalica – Petrov so zastávkou a späť

8 h plavby – Skalica – Petrov – Strážnice so zastávkou a späť

 

Podrobné informácie a inštrukcie vám odovzdáme pri preberaní lode.  Mapy Baťovho kanála nájdete tu:

https://www.batacanal.cz/cestovatelske-mapy.html

Rezervovaný čln je potrebné prevziať v uvedenom čase v potvrdení rezervácie. V prípade, že si čln klient neprevezme v dohodnutom čase, prenajímateľ si vyhradzuje právo prenajať ho ďalším záujemcom (čaká sa maximálne 15 minút v prípade meškania).

Zvieratá na lodiach nie sú povolené. 

Maximálna váha 1 osoby (+ batožina) na lodi je 100 kg. V prípade, že je celková váha posádky nad uvedený váhový limit, je potrebné rezervovať si loď s väčšou kapacitou (kapacita osôb na lodi sa niesme prekročiť). Ďakujeme za pochopenie.

Plavby v mesiacoch máj a september prebiehajú od piatka do nedele a počas sviatkov v ČR (podľa prevádzky plavebných komôr v čase od 10 do 18 h).
Plavby v mesiacoch  jún, júl a august prebiehajú od utorka do nedele a počas sviatkov v ČR (podľa prevádzky plavebných komôr v čase od 10 do 18 h).

Náš tip!

Celodenná plavba na motorovom člne

Objavte s nami krásy prekrásneho regiónu Skalice a moravského Slovácka na plavbe motorovým člnom po Baťovom kanáli z prístavu Skalica do moravskej Strážnice. Prenajmite si motorový čln pre 4-12 osôb a staňte sa s nami na chvíľu kapitánom (motorové člny si riadite po krátkom zaškolení sami). Počas plavby sa budete plaviť okolo prístavu v Sudoměřiciach, kde sa nachádza známa technická pamiatka Výklopník, ktorá v minulosti slúžia na vyklápanie lignitu na veľké lode, ktoré viezli uhlie do Baťových teplární v Otrokoviciach. Výklopník ponúka tiež 21 metrov vysokú vyhliadkovú vežu.

Plavba pokračuje k vinárskej dedinke Petrov, kde sa preplavíte plavebnou komorou, ktorú obsluhuje „rejdař“, ktorý Vám poradí a dá pokyny počas komorovania. Plavebná komora je zariadenie slúžiace na prekonávanie výškových rozdielov počas plavby a patrí medzi dobrodružné aktivity na kanáli.

Počas výletu máte možnosť prechádzky k vychýreným historickým vínnym sklepom Plže (od plavebnej komory vzdialené cca. 15 min. chôdze), ktoré ponúkajú krásny zážitok pri pohľade na ich svojskú vinársku architektúru a miestni vinári vás potešia svojou ponukou vín.

Tí, ktorý by radi strávili čas na vode, sa budú po preplavení plavebnou komorou plaviť malebným úsekom popri alejí stromov k moravskému mestečku Strážnice. Oživiť výlet si môžete o prehliadku skanzenu v Strážnici, ktorý v typických moravských domoch predstavuje život z minulosti na Morave. Prechádzkou zámockým parkom sa dostanete k zámku a následne k baťovskému domčeku u plavebných komôr v Strážnici, kde sa nachádza ďalší prístav a penzión s možnosťou občerstvenia U Veličky.

Pre tých, ktorí by radi ochutnali výborné moravské víno a odniesli si pekný suvenír v jeho podobe, Strážnice ponúka tiež zámocké vínne sklepy len neďaleko prístavu v Strážnici.

Po návšteve Strážnice smeruje plavba naspäť do prístavu Skalica (trvanie plavby Strážnice – Skalica bez zastávky je cca. 2 hodiny).

Trasa vašej plavby a možnosti zastávok vám budú vysvetlené pri preberaní lode, preto sa nemusíte obávať, že by ste prišli o niektorú zo zaujímavostí na vašej plavbe.

4 miestny čln (3) 6 miestny čln (2) 8 miestny čln (2) 10 miestny čln (1)
1h 15 € 1h 18 € 1h 25 € 1h 30 €
4h 45 € 4h 50 € 4h 70 € 4h 80 €
8h 80 € 8h 90 € 8h 130 € 8h 140 €

Vratná záloha na všetky člny je 50 € (alebo 1000 CZK).
S rapídnym nárastom pohonných hmôt účtujeme k prenájmu člnov palivový príplatok: 1 h = 5,00 eur, 4 – 8 h = 10,00 eur
Veríme, že táto položka bude len dočasná.

Naše lode