Loading

Už za pár dní otvárame jubiljnú 10. sezónu v našom prístave

POZOR všetci!!! 1. mája 2016 otvoríme v skalickom prístave jubilejnú 10. plavebnú sezónu! Buďte s nami u toho! Do prístavu pozýva i Martina Šebelová z Prvej plavebnej spoločnosti. Do vôd Baťovho kanála v prístave Skalica sa už 10. raz ponorí veľký kľúč a otvorí plavebnú sezónu tejto unikátnej vodnej cesty, ktorá spája slovenské pomoravie s moravskými regiónmi. Baťov kanál sa stal vyhľadávaným miestom oddychu a aktívneho odpočinku pre všetky kategórie, čoho dôkazom je rastúci záujem o plavby a stále sa zvyšujúca návštevnosť.

 

 POZOR všetci!!! 1. mája 2016 otvoríme v skalickom prístave jubilejnú 10. plavebnú sezónu! Buďte s nami u toho!

Do prístavu pozýva i Martina Šebelová z Prvej plavebnej spoločnosti.

Do vôd Baťovho kanála v prístave Skalica sa už 10. raz ponorí veľký kľúč a otvorí plavebnú sezónu tejto unikátnej vodnej cesty, ktorá spája slovenské pomoravie s moravskými regiónmi. Baťov kanál sa stal vyhľadávaným miestom oddychu a aktívneho odpočinku pre všetky kategórie, čoho dôkazom je rastúci záujem o plavby a stále sa zvyšujúca návštevnosť.

Voľne prístupný areál prístavu návštevníkom ponúkne zaujímavý program v podaní skupiny Přístav z Brna, TNT, Lilly, ZUŠ Holíč, ZUŠ Unín, ZUŠ Gbely, cimbálová hudba Šibenka, David Vépy, FS Skaličan, Sanchcez Amsterdam a latinsko-americké Tance Classic z Hodonína. „ Deti sa môžu tešiť na zábavný areál s množstvom tvorivých hier, aktivít a súťaží, ktoré pripravia študenti strednej odbornej školy J. Čabelku z Holíča,“ dodáva Martina Šebelová, riaditeľka skalického prístavu. 
V celom areáli prístavu bude veľká ponuka zaujímavých produktov od sušeného ovocia, domácich koláčov až po remeselné výrobky.

Na pamiatku otvorenia jubilejnej 10. sezóny sa organizáori rozhodli zasadiť v areáli prístavu strom čerešne, ktorý bude symbolom jari a návštevníci si pri ňom budú môcť odovzdať bozk, tak ako to káže tradícia.

Návštevníci sa môžu tešiť na úžasnú show v podaní Street Workout Skalica, ktorý sa v minulom roku stali finalistami obľúbenej televíznej súťaže Česko-slovensko má talent. „Workoutové ihrisko bolo v prístave vybudované pred dvomi rokmi svojpomocne v spolupráci s členmi klubu Street Workout Skalica a slúži ako ich tréningový priestor,“ prezradila Martina Šebelová. Hrazdy na cvičenie môžu tiež voľne využívať všetci návštevníci prístavu.

Lákadlom bude dozaista i ukážka unikátnych vojenskych vozidiel, ktoré si budú môcť navštevníci počas dňa prehliadnuť.

Nadšenci motoristiky a cestovania si prídu na svoje pri prezentácii českej skupiny BABETTA TEAM JAROŠOV, ktorá na babetách precestovala už tisíce kilometrov a za svoj veľký úspech pokladajú cestu “z Velehradu do Vatikánu na BABETTÁCH”, počas ktorej zdolali 3 700 km.

Tí, ktorým bude horúco, sa budú môcť schladiť pri prezentácii autentických záberov z dobrodružnej plavby na Antarktídu, ktorá bude situovaná na výletnej lodi kotviacej v prístave. Prevádzkovateľ prístavu a majiteľ Prvej plavebnej spoločnosti Marián Tongeľ záujemcom porozpráva chvíľami dychvyrážajúce príbehy z tejto krásnej a jedinečnej plavby. A možno i aktuálne z nedávno absolvovanej novej cesty z východného kontinentu... 

Počas celého dňa sa budú realizovať výletné plavby k technickej pamiatke Výklopník v Sudoměřiciach, návštevníci si môžu zapožičať tiež motorové člny a plaviť sa individuálne.

Počas dňa si môžete prehliadnuť interiéry kajutových lodí a možno si vybrať niektorú na svoju dovolenku po Baťovom kanáli. „Viacdenné plavby na kajutových lodiach sa stali obľúbenou formou trávenia voľného času hlavne pre rodiny s deťmi, lode sú spravidla vyťažené už pred sezónou, preto je v tomto období najvyšší čas rezervovať si posledné voľné termíny,“ upozornila Šebelová.

Baťov kanál je takmer 60 kilometrov dlhá vodná cesta spájajúca Skalicu s Otrokovicami pri Zlíne. Pôvodne priemyselne využívaný tok sa koncom 90. rokov minulého storočia stal novým fenoménom vodnej turistiky. V súčasnosti ponúka zázemie niekoľkých prístavov a atraktívne služby pre svojich návštevníkov. Na riadenie lodí z požičovní nie je potreba žiadnych skúšok. Baťov kanál je dnes vyhľadávanou možnosťou dovolenky na Slovensku i v Čechách.

Podujatie je voľne prístupné, parkovanie áut bude povolené v blízkosti areálu prístavu. Informácie nájdete na www.prvaplavebna.sk. 

Špeciálne ponuky


Pripravujeme pre Vás množstvo zaujímavých ponúk a programov na sezónu. Využite naše špeciálne ponuky a nechajte sa nami pozvať do regiónu bohatého na vodu, lode a skvelé zážitky pre celú rodinu i priateľov.

Čítaj viac

Kalendár akcií


Počas sezóny od mája do septembra v prístave organizujeme niekoľko zaujímavých hudobno-zábavných podujatí. Príďte sa s nami zabaviť a oddýchnuť si do pekného areálu nášho prístavu.

Čítaj viac

Fotogaléria


Podeľte sa s nami o príjemné a dobrodružné chvíle na palube lodí. Vaše fotografie nás potešia a radi ich zverejníme na našej stránke ako inšpiráciu k plavbe pre ďalšie posádky prístavu Skalica.

Čítaj viac

    Prečo s nami?

  Máme dlhoročné skúsenosti s plavbou, ktoré Vám radi odovzdáme, a na počkanie z Vás urobíme kapitánov lodí.

  Náš skúsený personál sa Vám bude venovať dovtedy, kým sa nebudete na plavbu cítiť 100% pripravení.

  Naše lode majú pravidelný servis a dbáme na to, aby ste sa na ne mohli spoľahnúť a citíli sa bezpečne a pohodlne.

  Počas Vašej plavby sme Vám neodmedzene k dispozícii a v prípade potreby sa k vám vieme obratom dostať.

  Na plavbu Vás vybavíme potrebnými informáciami a mapami, aby Vám neušlo to najzaujímavejšie na Baťovom kanáli.