FAQ

Najčastejšie kladené otázky

Lode a člny si môžete prenajať v sezóne od 1.5. do 30.9., resp. do oznámenia skončenia sezóny. V mesiacoch máj a september je možný prenájom piatok – nedeľa, v mesiacoch jún, júl a august je možný prenájom od utorka do nedele, v čase od 10:00 do 18:00 h alebo na viac dní. V pondelok nie sú v prevádzke plavebné komory. Výnimkou sú štátne sviatky ČR, počas ktorých sú PK v prevádzke bez ohľadu na deň. V mesiacoch október – apríl (mimosezónne obdobie) nie sú v prevádzke plavebné komory, znižuje sa vodná hladina v kanáli a spravidla prebiehajú rekonštrukčné práce na kanáli, teda prenájom plavidiel v tomto období nie je možný.

Vždy najneskôr do 12:00 h v predchádzajúcom pracovnom dni, odporúčame robiť rezerváciu v predstihu min. 5-7 dní (na víkendoví termíny aj skôr). Rezervácia je platná po mailovom doručení potvrdenia s pokynmi z prístavu. Bez rezervácie člnov a lodí vopred negarantujeme možnosť prenájmu na mieste z dôvodu obsadenosti alebo realizácie iných plavieb. Ďakujeme za pochopenie. 

Prostredníctvom objednávky zaslanej na pristav@prvaplavebna.sk alebo cez rezervačný formulár. Rezervácia je platná po doručení potvrdenia a pokynov k plavbe s ďalšími dôležitými informáciámi z prístavu.

Telefonické rezervácie nie sú možné.

Čo musí objednávka obsahovať?
– typ lode
– počet lodí
– dátum a čas, resp. počet hodín alebo dní prenájmu 
– počet osôb (nesmie prekročiť kapacitu lode/í ani v prípade detí)
– vek členov posádky
– telefonický kontakt

Možné časy rezervácie:

  •  1 h – čas prideľuje prístav podľa aktuálnej obsadenosti lodí
  • 4 h – možný čas od 10 do 14 h alebo od 14 do 18 h
  • 8 h – od 10 do 18 h 

Rezervácie sú platné až po doručení potvrdenia s pokynmi k plavbe.

Na riadenie lodí z našej požičovne nepotrebujete žiadny preukaz ani predchádzajúce skúsenosti, naučíme riadiť loď každého, kto má min. 18 rokov a občiansky preukaz.

Deti spravidla od 3 rokov (na vlastnú zodpovednosť môžu ísť aj mladšie deti). Záchranné vesty pre deti sú k dispozícii na lodiach. Na lodiach nie sú povolené domáce zvieratá.

máj a september   pia – ned:    9:30 – 18:00 h
jún, júl a august    ut – ned:     9:30 – 18:00 h 

Pondelky sú servisné dni a PK nie sú v prevádzke. 

PK sú v prevádzke tiež počas štátnych sviatkov ČR bez ohľadu na deň v týždni.

Od októbra do apríla sú PK uvedené mimo prevádzku.